Hold

 
avanceret matematik
Avanceret matematik for elever i udskolingen
Mandage kl. 16.30-19.00 på Køge Gymnasium
sliders
Cafediplom, november 2020
photomania-472d34e17bc5f49ff8685184c22389f8
Design og syning, Borup Skole
Mandage fra kl. 16.30-19.30
symasine
Design og syning, Hastrupskolen
Onsdage fra kl. 18.00-21.00 Holdet starter først op i uge 38.
shutterstock_636092630
Design og syning, Søndre Skole
Mandage fra kl. 18.00-21.00
Dykkertur fredag den 18.juni 2021
kullen_cover
Dykning - dykkerlejr Kullen, juni 2021
- Du skal have dykkercertifikat for at deltage på turen eller være i gang med at tage dykkercertifikat i Ungdomsskolen
smilogfinner
Dykning, advanced
Fra torsdag den 3. juni 2021 til og med søndag den 6. juni 2021
dykning gitte
Dykning, lige uger
Torsdag i lige uger fra kl. 17.00-21.00 i Køge Svømmeland
dykning advanced
Dykning, ulige uger
Torsdage i ulige uger fra kl. 17.00-21.00 i Køge Svømmeland.
Festivalcrew
FestivalCrew
Vær med til at skabe årets Ungdomsskolefestival
FF manus
Filmfabrikken, manus og skuespil
Tirsdage på Tapperiet fra kl. 16.00-17.30
shutterstock_638227996
Filmteknik
Tapperiet, tirsdage fra kl. 17.00-20.00
Filosofi
Filosofi
På Tapperiet, lørdag og søndag 31. oktober og 1. november, begge dage fra kl. 10.00-15.00
shutterstock_1091044610
Food skills, Borup Skole
Borup Skole, tirsdage fra kl. 16.30-19.30 OBS, holdet har først opstart den 15. september
shutterstock_1091044610
Food skills, Ellemarkskolen
Ellemarkskolen, onsdage fra kl. 16.00-19.00
Forfatterlaboratorium,
I et online samarbejde mellem Solrød og Køge Ungdomsskole
foto
Foto
Om tirsdagen på Tapperiet fra kl. 17.00-19.30
canva-photo-editor
Gokart
Onsdage fra kl. 17.00-20.00 Undervisningen foregår Vordingborgvej 158A, Herfølge – du kan køre med bus 102A derud
jagttegn
Jagt
Der er undervisning tirsdage eller torsdage fra kl. 19.00-21.00, undervisningen forventes at starte op i uge 48. Du skal skrive i kommentaren til tilmeldingen, hvilken ugedag du ønsker
keramik
Keramik
Mandage på Ellemarksskolen fra kl. 16.00-19.00
11781671_1112885805392744_8733510563377322754_n
Knallertundervisning
På to hjul - med orden i papirerne! Du kan få det lovbefalede knallertkørekort, kategori AM (lille knallert)
LanParty
LAN-party 24 timer - 14. november 2020
lektiecafe
Lektiecafe
Ejby skole, tirsdage fra kl. 14.45-16.45
LydDesign
Lyddesign
tegning
Male-tegne-dag i Køge
Onsdag 14 oktober 2020 kl 9:30-16.30
mountainbkie
Mountainbike
Lørdag den 19. september 2020 og lørdag den 10. oktober 2020, begge dage fra kl. 09.00-12.00
Musikskaberiet
Mandage på Tapperiet fra kl. 16.00-21.00
PARKOUR FORSIDE FARVER
Parkour, Borup
Borup Skole, torsdage fra kl. 16.00-18.00
pigeskate
Pigeskate - hver 2. fredag efteråret 2020
rollespil
Rollespil
Borup Kulturhus mandage fra kl. 18.30-21.00
sports_rollerskates-dance
Rulleskøjte, begynder
Gule Hal, mandage fra kl. 17.30-20.00
SexGrænser
Sex, grænser og signaler
På Tapperiet, mandag den 5. oktober fra kl. 19.00-21.30
TEATERFABRIKKEN_full-01 (1)
Teaterfabrikken
Tapperiet, tirsdag fra kl. 17.30-21.00 Undervisningen starter med fællesspisning i Tapperiets cafe kl. 17.30.
Teaterkoncert
Teaterkoncert
Onsdage 18-21, Tapperiet + Weekender, opløbs- og prøveforløb (datoer aftales undervejs)
Teatervognen_v2
Teatervognen - vinterferie
Turboteater i vinterferien Mandag den 22. februar – 25. februar Mandag – onsdag 11-16, torsdag 12-20 -Nærmere info om location kommer senere
tegning
Tegne- og malekursus
Onsdag på Tapperiet fra kl. 17.00-20.00
SkateBegynder
Tirsdagsskate, begynder
Gule Hal, tirsdage fra kl. 16.30-18.00
SkateØvede
Tirsdagsskate, øvede
I Gule Hal, tirsdage fra kl. 17.30-20.30
Tysk
Tysk - du kan så meget mere!
Om mandagen på Køge Gymnasium fra kl. 16.30-19.00


Senest opdateret 21.08.2019 10:08 af AF