Hold
 

shutterstock_539062795
Brødskole
På Ellemarkskolen 8 onsdage i efteråret fra kl. 17.00-21.00
 
Tilmelding til 31.10.2018
Undervisere
• Lasse F. Nielsen

photomania-472d34e17bc5f49ff8685184c22389f8
Design og syning, Borup Skole
Mandage fra kl. 16.30-19.30
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Karen A. Dam

symasine
Design og syning, Hastrupskolen
Onsdage fra kl. 18.00-21.00
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Mie A. Larsen

shutterstock_636092630
Design og syning, Søndre Skole
Mandage fra kl. 18.00-21.00
 
Uv. gange 22
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Mie A. Larsen

kullen_cover
Dykning - dykkerlejr Kullen
Fra fredag den 14. juni 2019 til og med søndag den 16. juni 2019. Du skal have dykkercertifikat for at deltage på turen
 
Uv. gange 1
Tilmelding til 01.03.2019 kl. 23:00
Undervisere
• Gitte B. Skytte

GetThumbnail
Dykning - dykkertur et sted på Sjælland
Fredag den 7. juni 2018, fra kl. 16.00 til ca. kl. 21.00 Du skal have dykkercertifikat for at deltage på turen
 
Uv. gange 1
Tilmelding til 01.03.2019 kl. 23:00
Undervisere
• Gitte B. Skytte

dykning
Dykning lige uger
Køge Svømmeland, torsdage fra kl. 18.00-21.00
 
Uv. gange 15
Tilmelding til 19.09.2018 kl. 23:00
Undervisere
• Gitte B. Skytte

dykning advanced
Dykning, advanced
Fra 30. maj 2019 til og med 2. juni 2019
 
Uv. gange 4
Tilmelding til 01.03.2019 kl. 23:00
Undervisere
• Gitte B. Skytte

shutterstock_638227996
Filmteknik
Tapperiet, torsdage fra kl. 17.00-20.00
 
Uv. gange 22
Tilmelding til 03.09.2018 kl. 23:00
Undervisere
• Kim Pedersen

shutterstock_1091044610
Food skills, onsdag
Asgård Skole, onsdage fra kl. 17.30-20.30
 
Uv. gange 20
Tilmelding til 03.09.2018 kl. 23:00
Undervisere
• Rasmus H. Breuning

shutterstock_1091044610
Food skills, tirsdag
Asgård Skole, tirsdage fra kl. 17.00-20.00
 
Uv. gange 21
Tilmelding til 19.03.2019
Undervisere
• Rasmus H. Breuning

shutterstock_553811536
Forfatterskole
Tapperiet, mandage fra kl. 18.00-21.00
 
Uv. gange 22
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Aske S. J. Christiansen
• Jens Kæmpe
• Anders M. Rishøj

foto
Foto, hold 1
Tapperiet, tirsdage fra kl., 17.00-19.00
 
Uv. gange 21
Tilmelding til 03.09.2018 kl. 23:00
Undervisere
• Sif B. Mikkelsen

foto
Foto, hold 2
Tapperiet, tirsdage fra kl., 18.45-20.45
 
Uv. gange 20
Undervisere
• Sif B. Mikkelsen

canva-photo-editor
Gokart
Onsdage fra kl. 17.00-20.00
 
Uv. gange 26
Tilmelding til 28.02.2019
Undervisere
• Henrik L. Suensen
• Sten B. Pedersen

jagttegn
Jagt
Der er undervisning tirsdage og torsdage fra kl. 19.00-21.00, undervisningen starter i uge 49.
 
Tilmelding til 20.11.2018 kl. 23:00

keramik
Keramik
Ellemarkskolen, mandage fra kl. 16.00-19.00
 
Uv. gange 22
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Britt B. Vestergaard

beijing
Kinesisk
På Tapperiet, onsdage fra kl. 16.30-18.30 1. undervisningsgang er onsdag den 19. september 2018.
 
Uv. gange 33
Tilmelding til 30.11.2018
Undervisere
• Yanyan Liu

11781671_1112885805392744_8733510563377322754_n
Knallertundervisning
På to hjul - med orden i papirerne! Du kan få det lovbefalede knallertkørekort, kategori AM (lille knallert)
 
Tilmelding til 31.12.2020
Undervisere
• Mads S. Hæe
• Morten Fredskild

lektiecafe
Lektiecafe
Ejby skole, tirsdage fra kl. 14.45-16.45
 
Uv. gange 22
Tilmelding til 25.03.2019
Undervisere
• Charlotte S. Quentin

31709821_990722901078728_5202681674499883008_o
Musikskaberiet - sangskriverværksted
Tapperiet, mandag og tirsdag fra 17.00-19.00
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 25.03.2019
Undervisere
• Ea P. Tange
• Jesper H. Lindahl

36086914_2098706923477289_4415765845360246784_o
Musikskaberiet - åbent studie og vokalsuite
Tapperiet, mandag og tirsdag fra kl. 15.00-17.00 samt kl. 19.00-21.00
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 25.03.2019
Undervisere
• Ea P. Tange
• Jesper H. Lindahl

PARKOUR FORSIDE FARVER
Parkour, Borup
Borup Skole, torsdage fra kl. 16.00-18.00
 
Uv. gange 22
Tilmelding til 25.03.2019
Undervisere
• Magnus B. Karlsson

programmering
Programmering, begynder Borup Kulturhus
Mandage fra kl. 17.15-21.00
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 30.11.2018

programmering
Programmering, begynder Tapperiet
Mandage fra kl. 16.30-20.30
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 30.11.2018

programmering
Programmering, fortsætter Tapperiet
Mandage fra kl. 16.30-20.30
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 03.09.2018 kl. 23:00

rollespil
Rollespil
Skovboskolen, onsdage fra kl. 18.00-21.00
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 30.11.2018
Undervisere
• Martin U. Larsen

rollergirls
Rulleskøjte, begynder
Gule Hal, mandage fra kl. 18.00-20.00
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Sune F. Kristensen
• Nicola S. Kristensen

28059030_1953143771366939_8781096747433583097_n
Skitur, Østrig
Informationsmødet mandag den 8/10-18 er flyttet til Teaterbygningen
 
Uv. gange 1
Tilmelding til 01.10.2018 kl. 23:00
Undervisere
• Jacob K. Jørgensen
• Klaus J. Skov
• Mads S. Hæe

london
Sprogskole, London
 
Tilmelding til 01.10.2018 kl. 23:00
Undervisere
• Lasse F. Nielsen
• Rikke W. Jensen

15591668_1485131581501496_5913226772554666027_o
Talentfabrikken
Tapperiet, tirsdag fra kl. 18.00-21.00
 
Uv. gange 24
Tilmelding til 30.11.2018
Undervisere
• Rasmus B. Cundell
• Camille J. G. Hertz

tegning
Tegnelaboratorium
Mandage på Tapperiet, fra kl. 16.30-19.30
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 01.03.2019 kl. 23:00
Undervisere
• Ida L. Hansen

Test NonA
 
Uv. gange 1
Undervisere
• Anette Friis

skate
Tirsdagsskate, begynder
Gule Hal, tirsdage fra kl. 17.00-18.00
 
Uv. gange 24
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Jon M. Pejtersen

Tirsdagsskate begyndere
Tirsdagsskate, øvede
I Gule Hal, tirsdage fra kl. 18.00-20.00
 
Uv. gange 24
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Jon M. Pejtersen

shutterstock_599588603
Urbanfitness
Tapperiet onsdage kl. 16.15-17.30
 
Uv. gange 7
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Tina Jørgensen

shutterstock_382064218
Værkstedshold
På Tapperiet, tirsdage fra kl. 17.00-20.00
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 01.02.2019
Undervisere
• Mads S. Hæe


Senest opdateret 10.08.2018 10:32 af APRSUP