Hold
 

folkemødet
1-dags tur til Folkemødet på Bornholm
Fredag den 14. juni 2019, afgang fra Køge Station kl. 05.30 og fra Borup Station kl. 05.30
 
Tilmelding til 01.06.2019
Undervisere
• Anette Friis
• Sidse M. Olsen

terning
Brædtspil, design
Tirsdage på Tapperiet fra kl. 17.30-20-30
 
Tilmelding til 01.04.2019
Undervisere
• Aske S. J. Christiansen

shutterstock_539062795
Brødskole
På Ellemarkskolen i weekenden den 27.-28. april 2019 fra kl. 09.00-15.00
 
Uv. gange 2
Tilmelding til 19.04.2019
Undervisere
• Lasse F. Nielsen

lystfiskeri
Fiskeri
Torsdage fra kl. 17.00-19.00 på Sct. Nicolai Skole
 
Uv. gange 5
Tilmelding til 02.04.2019
Undervisere
• Nikolaj Larsson

canva-photo-editor
Gokart
Onsdage fra kl. 17.00-20.00
 
Uv. gange 26
Tilmelding til 31.05.2019
Undervisere
• Henrik L. Suensen
• Sten B. Pedersen

vegetar
Grønt Køkken
Tirsdage kl. 17.00-20.00 på Asgård skole
 
Uv. gange 5
Tilmelding til 07.05.2019
Undervisere
• Rasmus H. Breuning

11781671_1112885805392744_8733510563377322754_n
Knallertundervisning
På to hjul - med orden i papirerne! Du kan få det lovbefalede knallertkørekort, kategori AM (lille knallert)
 
Tilmelding til 31.12.2020
Undervisere
• Mads S. Hæe
• Morten Fredskild

LANny
LAN party
På Tapperiet i weekenden den 1. og 2. juni 2019, fra kl. 16.00-10.00
 
Uv. gange 1
Tilmelding fra 13.03.2019
Tilmelding til 23.05.2019
Undervisere
• Dennis Asp

lektiecafe
Lektiecafe
Ejby skole, tirsdage fra kl. 14.45-16.45
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 25.03.2019
Undervisere
• Charlotte S. Quentin

mountainbkie
Mountainbike
2 søndage foråret 2019
 
Uv. gange 2
Tilmelding til 24.04.2019
Undervisere
• Dennis Asp

31709821_990722901078728_5202681674499883008_o
Musikskaberiet
Tapperiet, mandag og tirsdag fra 17.00-19.00
 
Uv. gange 33
Tilmelding til 13.05.2019
Undervisere
• Ea P. Tange
• Jesper H. Lindahl

parkour
Parkour Gule Hal
Gule Hal, mandag den 8. april og mandag den 13. maj 2019, begge dage fra kl. 18.00-21.00
 
Uv. gange 2
Tilmelding fra 12.03.2019
Tilmelding til 13.05.2019
Undervisere
• Dennis Asp

pigeskate
Pigeskate - 3 lørdage i foråret 2019
3 lørdage i foråret - alle dage kl. 18-21 Lørdag den 6. april Lørdag den 4. maj Lørdag den 1. juni
 
Uv. gange 4
Tilmelding fra 24.01.2019
Tilmelding til 27.05.2019 kl. 10:00
Undervisere
• Sif B. Mikkelsen

london
Sprogskole, London
 
Tilmelding til 01.10.2018 kl. 23:00
Undervisere
• Lasse F. Nielsen
• Rikke W. Jensen

skate
Tirsdagsskate, begynder
Gule Hal, tirsdage fra kl. 16.30-18.00
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 31.05.2019
Undervisere
• Jon M. Pejtersen

Tirsdagsskate begyndere
Tirsdagsskate, øvede
I Gule Hal, tirsdage fra kl. 17.30-20.30
 
Uv. gange 23
Tilmelding til 31.05.2019
Undervisere
• Jon M. Pejtersen


Senest opdateret 10.08.2018 10:32 af APRSUP